אזורים

הרחקת יונים במרכז

יונים הפכו לשכיחות יותר ויותר באזורים עירוניים. נראה כי הצפיפות העירונית רק עושה טוב ליונים. הן נהנות משאריות המזון הנזרקות לפחים, מתחזקות, מתרבות ורואות בבתים אזורי קינון מעולים. עם זאת, החיים בשכנות ובדו קיום עם היונים הם בלתי אפשריים. היונים מביאות עימן לכלוך כמו חומרי קינון ונוצות שנושרות, עושות רעש וגם מעבירות מחלות באמצעות חיידקים הנמצאים בלשלשת שלהן ומפיצות כינים ופרעושים שהם לחלוטין לא אורחים מבוקשים. הצורך בהרחקת יונים ניכר בכל הארץ אך הרחקת יונים במרכז ניכרת במיוחד בגלל היותו של המרכז אזור עירוני צפוף. אמנם ישנם בעלי מקצוע המבצעים הרחקת יונים במרכז אך לפני כן ניתן למצוא מספר שיטות של עשה זאת בעצמך.

פרישת רשתות

אחת השיטות להרחקת יונים היא פרישת רשתות. הרשתות מונעות מן היונה לנחות באזור מסויים ומקשות עליה לקנן בו. לכן, לא מעט המחפשים דרכים עבור הרחקת יונים במרכז עושים זאת בדרך זו. עם זאת, לשיטה זו ישנם מספר חסרונות. ראשית, יש למצוא את הרשת המתאימה שתהיה עמידה בפני תנאי מזג האוויר. שנית, יש למצוא לה מסגרת שתהווה גורם מחזק. שלישית, כדי להתקין את הרשת כך שתהיה עמידה ולא תתפרק שצורך בבעל מקצוע שיעשה זאת. הדבר כמובן מייקר את התקנת הרשת באופן משמעותי. חיסרון נוסף הוא שהרשת אינה מרתיעה את היונה אלא רק מקשה עליה מלהתמקם באותו אזור, אך היא בהחלט יכולה למצוא מקום הסמוך לרשת ולהתמקם בו.

קולות מפחידים? עובד לזמן קצר

דרך נוספת, חדשה ומתוחכמת היא מכשיר אלקטרוני המשמיע צלילים על קוליים שאנו לא שומעים אך היונים כן. צלילים אלה אמורים להרתיע את היונה, להפחיד אותה ולגרום לה לחפש מקום אחר. על פניו נראה כי זו שיטה מצוינת שתבצע היטב הרחקת יונים במרכז, אך מסתבר שיונים הן עקשניות ואם אזור יראה להן אטרקטיבי לקינון והתמקמות, קולות מפחידים יעבדו רק לטווח קצר, לאחר מכן הם ישתלבו כחלק מהסביבה ולאיפריעו ליונים להקים במקום את ביתן. למזלנו, היום ישנה שיטה מצוינת שנמצאה טובה גם לטווח הארוך.

להדביק את סרט הקסם

שיטה חדשנית שפותחה לאחרונה מבוססת על מתן שוק חשמלי קל ליונה. נכון, שוק חשמלי באופן עקרוני אינו שיטה חדשה. גם בגדרות עבור בקר נעשה שימוש באותה שיטה. עם זאת, בערכה החדשה ששמה שוקטייפ, השוק ניתן במינון נמוך אשר גורם ליונה חוסר נוחות קל ולא פוגע בה, אך עם זאת גורם לה להתרחק מהמקום ולסמן אותו כלא רצוי. ערכת שוקטייפ מכילה סרט שקוף באורך עשרה מטרים (כשהסרט נגמר ניתן בקלות להשיג חדש בחנות) ובו מוטבעים פסי אלומיניום. לסרט מצורף גם ספק כוח המתחבר אליו וגם מתחבר לשקע חשמלי. נחיתת היונה על גבי הסרט גורמת לה לחוש זרם קל שגורם לה לעוף מהמקום. הסרט ניתן להדבקה על חומרים שונים כמו עץ, אבן או רעפים. הוא עמיד גם בכל מזג אוויר כך שיחזיק מעמד במשך זמן רב. התקנת הסרט היא קלה ופשוטה ואין צורך לקרוא לבעל מקצוע שיעשה זאת עבורכם. אין ספק כי הרחקת יונים במרכז באמצעות שוקטייפ היא אפשרית ואף פשוטה מתמיד.

יונים החליטו לקנן סמוך למשרד או במרפסת הבית? מחפשים דרך יעילה ונוחה להזכיר מי בעל הבית? צרו איתנו קשר.