מאמרים

רשתות להרחקת יונים

כאשר יונים מחליטות לקנן דווקא באזור הכביסה שלכם, על הגג ממש בסמוך לפתח המרזב או על אדן החלון, ניתן להרגיש היטב את הצרות שהן מביאות: לכלוך, רעש, לשלשת או כינים ופרעושים. רבים מחפשים שיטות להרחיק יונים בדרכים ההומאניות ביותר שישנן. אחת השיטות המוכרות היא רשתות להרחקת יונים אשר אותן פורשים באזור המבוקש. הרשת אכן חוסמת את היונה מלנחות באזור זה, אך האם זו השיטה הטובה ביותר שישנה? לא בהכרח…

דרך הפעולה של רשתות להרחקת יונים

רשתות להרחקת יונים פועלות בדרך פשוטה יחסית: פורשים אותן על האזור המבוקש וכך היונה מתקשה להגיע אל המקום בו תכננה לבנות את הקן. אכן נשמע פשוט אך עם זאת, על מנת שהרשת תהיה עמידה מספיק יש להתקין אותה באופן מקצועי. התקנה מקצועית הופכת רשתות להרחקת יונים לאמצעי הרחקה יקר יותר ביחס לאמצעים הניתנים להתקנה באופן עצמאי. רשתות אשר מותקנות ללא הלחמה עלולות, כאמור, לא להיות יציבות ובשלב מסוים להתנתק ממקומן. אמנם רשתות הן אמצעי שאינו מכאיב ליונה ולא פוגע בה בכלל אך לעובדה זו יש חיסרון- היונה לא רואה את האזור כולו כאזור מסומן ואין לה כל מניעה לבנות את הקן באזור הסמוך לרשת.

לכל רשת יש מסגרת

רשתות להרחקת יונים נשמעות אמצעי פשוט אך הדבר אינו בדיוק כך. ראשית, ישנם סוגים שונים של רשתות הנבדלות זו מזו באיכותן ובהתאם גם במחירן. אם אתם מחפשים רשתות עמידות באמת שיחזיקו לטווח ארוך יש למצוא כאלה שמוגנות מפני UV ומפני חמצון וכאמור המחיר עולה. יש הבדל גם בין רשתות העשויות ניילון לכאלה העשויות פוליאתילן ובין רשתות צבעוניות לשקופות. על מנת שהרשת תהיה יציבה יש להתקין לה מסגרת. יש למצוא לרשת את המסגרת המתאימה וגם להתקין אותה באופן מקצועי. התקנת הרשת מחייבת טיפוס לגובה רב וציוד מקצועי ולכן הדברים אינם פשוטים כפי שהם נראים בהתחלה.

התקנה מורכבת של רשת או הדבקה פשוטה של סרט?

רשתות להרחקת יונים נחשבות אמצעי מוכר להרחקה אך כאמור יש בהן את הבעייתיות של קושי בהתקנה והצורך להתקינן באופן מקצועי בכדי שיהיו עמידות לאורך זמן. לא כך הדבר בערכה החדשה להרחקת יונים הנקראת שוקטייפ ומבוססת על שוק חשמלי (קל מאוד!) אותו מקבלת היונה כאשר היא נוחתת על המשטח ממנו אתם רוצים להרחיקה. לעומת רשתות, ערכה זו קלה מאוד להתקנה באופן עצמאי. היא כוללת סרט שקוף בו מוטבעים פסי אלומיניום וספק כוח המחובר מצד אחד לסרט ובצד השני לשקע חשמלי. נחיתה של היונה על גבי הסרט גורמת לה לתחושה לא נוחה ולרתיעה מהמקום. הסרט נוח מאוד להדבקה, אינו דורש שום כלי או יכולות מקצועיות. לעומת רשתות, הוא גם כמעט בלתי נראה ואינו פוגם באסתטיקה של המקום. בבדיקות שנעשו נמצא כי הוא אינו פוגע ביונה אלא רק מרתיע אותה מלחזור למקום. אין ספק שמתוך שיטות שונות להרחקת יונים זו שיטה מעולה הכוללת יעילות רבה, הומאניות, אסתטיקה וקלות התקנה.

ניסיתם להתקין רשתות אך אלה התעופפו עם היונים ברוח? מחפשים שיטה יעילה ונוחה להרחקת יונים? צרו איתנו קשר.