אזורים

הרחקת יונים תל אביב

יונים הן חלק בלתי נפרד מהערים והן נהנות מהחיים בעיר. התנאים להם הן זוכות טובים במיוחד. הן נהנות משאריות המזון הרבות וגם אויבים אין להן יותר מדי בעיר- מה צריך יותר מזה? עם זאת, מקומות הקינון שהולכים ופוחתים גורמים ליונים לחפש מקומות קינון ומסתור ממש בשכנות אלינו. לא עוד העצים הפארק או בגינה אלא פתחי מרזבים ואזורי כביסה. מה הבעייתיות ומדוע הרחקת יונים תל אביב הפכה לנושא המטריד את תושבי גוש דן המרגישים את הבעיה בעוצמה רבה?

סמל השלום מול החלון? רק מרחוק

למה הרחקת יונים תל אביב או בכל מקום אחר היא נושא בוער כל כך שרבים מחפשים לו פתרון? מי שחווה את החוויה של יונים מקננות מול החלון יודע שיונים מביאות איתן גם הרבה לכלוך ובלגן. הן רועשות, משתמשות לבניית הקן בחומרים מלכלכים, במהלך שהותן במקום נושרות להן נוצות- בקיצור- לא סמל הטוהר והתום… בנוסף לשלשת היונים היא מצוינת להתפתחות בקטריות ושאר מזיקים הגורמים למחלות. בין נוצות היונים ניתן למצוא שפע של כינים, פרעושים ושאר יצורים שעוברים בשמחה מנוצות היונה אל המצעים שלכם. מנינו מספיק סיבות להרחקה. ועכשיו- איך עושים את זה?

פרישת רשת או דוקרנים? ברירת מחדל

פעמים רבות הרחקת יונים תל אביב נעשית באמצעות אחת משתי השיטות האלה. פרישת רשתות חוסמת את היונה ומונעת ממנה לנחות ולהתמקם באזור בו פרושה הרשת. הרשת גם אינה פוגעת ביונה אך דווקא בשל כך היונה אינה רואה באזור כולו אזור מסומן שלא כדאי להתקרב אליו והיא יכולה לקנן בדיוק במקום בו הרשת מסתיימת. בנוסף, הרשת צריכה להיות מותקנת היטב ואת העבודה מומלץ לתת לאיש מקצוע, מה שגם מייקר את העניין. דוקרנים מפריעים ליונה לנחות. הם אמנם אינם פוצעים אך  גורמים לכאב בכף הרגל שלה. ישנם דוקרנים שאינם עומדים בעומס של משקל היונה ומתפרקים (מגפת השמנה הגיעה גם ליונים…) וישנם דוקרנים העשויים ברזל או פלסטיק העלולים להחליד או להתייבש בשמש. אמנם שתי השיטות הללו נפוצות אך לכל אחת מהן יש את החולשות שלה. מחפשים דרך טובה יותר משתי אלה? הערכה של שוקטייפ היא הפתרון.

הסרט שמרחיק את היונים לתמיד

הערכה של שוקטייפ כוללת סרט הדבקה שקוף שבתוכו מותקנים שני פסי אלומיניום. הרחקת היונים נעשית בעזרת שוק חשמלי קל שהן מקבלות כאשר הן נוחתות על הסרט. מלבד הסרט כוללת הערכה גם ספק כוח המתחבר לסרט מצידו האחד ואל שקע חשמלי מן הצד השני. כשהיונה נוחתת על הסרט היא סוגרת מעגל חשמלי, וזרם קל עובר בפסי האלומיניום. זהו זרם קל אשר גורם ליונה תחושה לא נוחה אך לא פוגע בה או גורם לה נזק. תחושת הזרם הלא נעימה מרתיעה אותה וגורמת לה לעוף מן המקום. בניגוד לגורמים מרתיעים אחרים כמו צלילים או פסלי ינשופים עליהם מתגברת היונה במהירות, כאן ההרתעה היא ארוכת טווח. בנוסף הסרט קל ונוח להתקנה, עמיד בפני מזג האוויר וניתן להדבקה על כל משטח- עץ, אבן, מתכת ועוד.

מחפשים את הדרך להרחיק יונים מפתח החלון? לא מצאתם את השיטה שתעבוד לאורך זמן? צרו איתנו קשר.