מאמרים

הרחקת יונים מכשיר אלקטרוני

יונים הן ציפורים חביבות אשר נתפסות לאורך שנים כציפורים המסמלות את השלום או כאלה הנמצאות בשירות האדם בתור מביאות דואר. עם זאת, בנוף העירוני של היום, יונים אינן נחשבות לברכה אלא להיפך- למטרד ולמפגע שיש למצוא דרך כיצד להרחיק אותו. יונים מביאות איתן רעש, לכלוך, מחלות באמצעות הלשלשת שלהן וטפילים המגיעים מן הנוצות שלהן. במשך השנים הומצאו שיטות להתמודד איתן. הרחקת יונים מכשיר אלקטרוני היא אחת השיטות בהן אנשים משתמשים בימינו. יש לשיטה זו מספר יתרונות אך האם זו השיטה היעילה ביותר להרחקת יונים? לא בהכרח…

כיצד פועלים המכשירים

הרחקת יונים מכשיר אלקטרוני מבוססת על מספר סוגי מכשירים אשר אמורים להרתיע את היונה בדרכים שונות. אחד המכשירים האלקטרונים הוא מכשיר אשר פועל בטכנולוגיה של צלילים. מדובר על צלילים אותם האדם אינו יכול לשמוע ולכן הם אינם מפריעים לאדם שמתקין את המכשיר בביתו. עם זאת, הצלילים אמנם מרתיעים בהתחלה את היונה אך לאחר זמן קצר היא מתרגלת לצלילים ורואה בהם חלק מרעשי הרקע של הסביבה. לכן המכשיר יעיל לטווח קצר אך לא לאורך זמן. מכשיר אלקטרוני אחר מבוסס על אור. ברגע שמזהה המכשיר כל תנועה בסביבתו נדלק אור שאמור להרתיע את היונים. נמצא בבדיקות שנעשו כי האור מרתיע את היונים עוד פחות מהצלילים העל קוליים ואינו יעיל להרחקתן. שני סוגי המכשירים פועלים באמצעות סוללה או חשמל. אמנם אלה מכשירים שאינם פוגעים ביונה כלל אך מחירם יקר, בוודאי יקר ביחס ליעילות שלהם להשגת המטרה.

מכשיר אלקטרוני או סרט הדבקה- מה כדאי?

כאשר תחפשו בגוגל הרחקת יונים מכשיר אלקטרוני תקבלו בוודאי מוצרים נוספים להרחקת יונים. אחד המוצרים החדישים והמדוברים ביותר הוא ערכת הרחקת יונים הנקראת שוקטייפ. ערכה זו גורמת להרחקת יונים בעזרת שוק חשמלי קל. הערכה מורכבת מסרט הדבקה שקוף אשר בתוכו מוטבעים פסי אלומיניום. סרט ההדבקה מחובר לספק כוח וזה מחובר לחשמל. כאשר נוחתת היונה על סרט ההדבקה היא סוגרת מעגל חשמלי ומקבלת זרם קל אשר אינו פוגע בה אלא רק גורם לה לאי נוחות ומרתיע אותה מלשוב למקום. בניגוד למכשיר האלקטרוני, סרט ההדבקה מרחיק את היונים לטווח ארוך ולא רק לטווח הקצר. הסרט ניתן להדבקה באופן עצמאי ובקלות רבה. הוא עמיד בפני תנאי מזג האוויר ויכול להדבק לכל תשתית, בין אם זה גג רעפים, אבן, שיש או עץ. שיטה זו משלבת בין יעילות ארוכת טווח לבין הומאניות ואי פגיעה ביונה. גם אם מכשיר אלקטרוני נראה בתחילה מבטיח ומתוחכם יותר, בדיקות שנעשו בשטח מראות כי צלילים אינם גורם מרתיע מספיק עבור היונה ולאחר רתיעה ראשונית מהם היא מתרגלת, זאת לעומת סרט ההדבקה שנמצא כיעיל לטווח ארוך. לאחר התנסות, היונים רואות את האזור עליו מודבק הסרט כאזור מסומן שלא מומלץ להן לשוב אליו. לכן שיטה זו טובה ויעילה יותר.

ניסיתם מגוון מכשירים והיונים חזרו? בדקתם שלל שיטות להרחקת יונים שלא עבדו? צרו קשר איתנו.