אזורים

הרחקת יונים ברעננה

בכל אזור עירוני ניתן למצוא בעיות ומפגעים דומים. אחת הבעיות היא השתכנותן של יונים קרוב מדי אל פתח הבית, החלון, המרפסת או המחסן. אמנם הן נראות תמימות ואף ידועות כתורמות לאדם בתור שליחות דואר (אשר לא יזיק להשתמש שוב בשירותיהן לאור ענייני הדואר לאחרונה…) או כסמל השלום, אך במציאות של היום, כאשר הן מתרבות כמעט ללא הפרעה, זוכות למזון כמעט ללא הגבלה אך מנגד מקומות פתוחים המתאימים לקינון הולכים ומתמעטים, הופכות היונים להיות שכנות קרובות מדי של האדם ומביאות איתן צרות: רעש ולכלוך במקרה הטוב ומחלות ומזיקים במקרה הפחות נעים. הרחקת יונים ברעננה הפך להיות נושא המטריד לא מעט את תושבי העיר כמו את תושביהן של ערים אחרות, במיוחד במרכז. ישנם לא מעט המגדירים עצמם כבעלי מקצוע בתחום, אך האם באמת יש לקרוא לשירותיהם בכדי להרחיק את היונים לתמיד?

להזמין בעל מקצוע – האם הכרחי?

אם בעבר שיטות הרחקת יונים ברעננה או בכל מקום אחר היו רק "שיטות סבתא" ואת העבודה האמיתית עשו רק בעלי מקצוע, היום הדבר כבר אינו כך. היום ישנן גם שיטות עשה זאת בעצמך שהן יעילות מאוד, קלות להתקנה ולשימוש אך עושות את העבודה היטב. אחרי הכל, גם מרחיקי יונים מקצועיים עושים שימוש בשיטות דומות, הם רק מכירים את השיטות וגובים סכומים גבוהים עבור עבודה שאתם יכולים לעשות בעצמכם. יש גם מרחיקי יונים מקצועיים שמרשים לעצמם לעשות שימוש בשיטות שכבר אינן מקובלות, כמו מריחת חומר רעיל הפוגע ביונים, או שיטות הטובות רק לטווח הקצר כמו לכידת יונים ושחרורן במקום אחר. אין ספק כי הרחקת יונים ברעננה על ידי לכידתן ושחרורן בכפר סבא אינה תורמת הרבה. היונים ימצאו את דרכן חזרה. בסופו של דבר, כל אחד ינהג על פי רצונו, אך אם אתם סומכים על עצמכם אפילו במעט, היום ישנן שיטות כמו שוקטייפ אשר קלות לשימוש ועושות עבודה מעולה.

מה זה שוקטייפ?

שוקטייפ היא ערכה להרחקת יונים אשר בה הגורם המרתיע הוא שוק חשמלי קל. הערכה כוללת בתוכה סרט שקוף בו מוטבעים שני פסי אלומיניום, ספק כוח המתחבר לסרט השקוף בצד אחד ולשקע חשמלי בצד שני. את הסרט השקוף ניתן להדביק באופן פשוט על כל משטח כמו גג רעפים, משטח עץ, שיש, אבן או מתכת. אין צורך להזמין בעל מקצוע שיעשה זאת עבורכם. הסרט עמיד בכל מזג אוויר ואינו מחליד. שוקטייפ יצא לשוק לאחר פיתוח קפדני בו נמצא המינון המתאים והמדוייק של השוק החשמלי שתקבל היונה בעת נחיתתה על הסרט. זהו שוק חשמלי קל מספיק בכדי לא לפגוע ביונה או לגרום לה נזק, אך מנגד מספיק לתחושת אי נוחות, ומביא לכך שהיונה תעוף מהמקום ואף תרתע מלחזור אליו. בנוסף ליעילות ולקלות ההתקנה שלו, שוקטייפ כמעט שאינו נראה ואינו פוגם במראה הסביבה ובאסתטיקה כפי שעלולות לפגוע רשתות יונים או דוקרנים. אין ספק כי מאז המצאתה ושיווקה של שוקטייפ, הרחקת יונים ברעננה ובאזורים עירוניים אחרים הפכה לפשוטה ונוחה יותר.

מחפשים דרך פשוטה, נוחה ויעילה להרחקת יונים אחת ולתמיד? ניסיתם שלל דרכים שלא ממש עבדו? צרו איתנו קשר