אזורים

הרחקת יונים ברחובות

רחובות היא מצד אחד עיר אשר בה בניינים היכולים לשמש מקום מצויין לקינון יונים, ומצד שני היא נמצאת באזור השפלה המוקף בשדות ובשטחים פתוחים שגם אליהם היונים נמשכות. לכן, ברחובות ישנה כמות רבה של יונים שיש להתגבר עליה. הרחקת יונים ברחובות מעסיקה לא מעט את תושבי העיר המחפשים את הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. אין ספק כי היום ישנן מספר שיטות להרחיק יונים, וכאשר רושמים בגוגל: הרחקת יונים ברחובות, מקבלים לא מעט בעלי מקצוע באזור העוסקים בתחום. מהן הדרכים שישנן להרחיק יונים ומהי השיטה הטובה ביותר?

מדוע בעצם להרחיק את היונים?

אם יונים נראות לכם ציפורים חביבות ותמימות אתם צודקים, אבל זאת כל זמן שנפגשים איתן מרחוק ולא כשגרים בשכנות לזוג יונים הבונה קן ולאחר מכן מגדל את גוזליו. יונים מביאות איתן הרבה מאוד רעש ולכלוך בתור נוצות שנושרות, חומרים לבניית קן שמלכלכים את הסביבה, לשלשת שמלכלכת והורסת בחומציות שלה משטחים מתכתיים. הלשלשת גורמת גם להפצת מחלות באמצעות חיידקים ופטריות שהיא מהווה עבורם כר פורה להתרבות. היונים גם נושאות על גופן שלל מזיקים כמו כינים ופרעושים. את כל אלה אינכם רוצים אצלכם בבית. כעת, כשהשתכנעתם שבבית אחד אין מקום גם לאנשים וגם ליונים, זה הזמן לבחון את השיטות שישנן להרחקת יונים.

להרחיק באמצעות הפחדה

הרחקת יונים ברחובות או בכל מקום אחר חייבת להתבצע בדרך שאינה פוגעת ביונה, אינה מזיקה לה אלא רק מרתיעה אותה או גורמת לה לתחושה לא נוחה. למצב זה ניתן להגיע באמצעות מספר דרכים. אחת הדרכים היא הנחת דחליל בצורת ינשוף אשר מפחיד את היונים או חתול שיכול להיראות מפחיד אף הוא. עם זאת, הצבת פסלים אלה אינה מפחידה את היונה לאורך זמן. במהירות היא קולטת שאין בפסלים אלה איום אמיתי. ישנם מכשירים המוציאים קולות נפץ וירי. הם אכן מרתיעים אך אלה צלילים שגם אנו שומעים ויגרמו חוסר מנוחה גם לבעלי הבית שמנסים להרחיק את היונים. ישנו מכשיר אלקטרוני המשמיע צלילים על קוליים שאוזן האדם אינה שומעת אך אלה כנראה לא מפחידים מספיק כי נמצא שהיונה חוזרת לאחר זמן קצר ומתעלמת מהצלילים.

לפרוש רשת או להדביק סרט?

אחת השיטות הנוספות הנפוצות יחסית הן פרישת רשתות באזורים בהן מתעניינות היונים במיוחד. את הרשת יש להצמיד היטב ונדרשת כאן עבודה של בעל מקצוע המייקרת את הרשת. בנוסף, מראה הרשת אינו מראה יפה ופוגע באסתטיקה של המקום. שיטה אחרת, חדשה, היא ערכת שוקטייפ- סרט הדבקה שקוף שמחולל פלאים ומרחיק את היונים במהירות. זהו סרט הדבקה שקוף בתוכו מותקנים שני פסי אלומיניום. חיבור של הסרט לספק כוח המחובר לחשמל יגרום מעבר של זרם חשמלי בעוצמה נמוכה כאשר יונה תדרוך על הסרט. הזרם החלש יגרום ליונה לתחושת חוסר נוחות ורתיעה והיא תתעופף מהמקום ואף תסמן אותו כאזור שלא כדאי להתמקם בו. לעומת הרשת, את הסרט קל מאוד להתקין, הוא נדבק לכל משטח, כולל רעפים, עץ או מתכת ועמיד בכל תנאי מזג אוויר. בערכת שוקטייפ עושים שימוש בבתים פרטיים, בעסקים ואף במפעלים ובמחסנים.

היונים באות לבקר על אף שאינן מוזמנות? רוצים להרחיק אותן בדרך יעילה ולא פוגענית? צרו איתנו קשר.