אזורים

הרחקת יונים בראשון לציון

בכל אזור עירוני צפוף מוכרת הבעיה של יונים אשר בוחרות להקים את קינן באזור הכביסה, במרפסת או על הגג. אם ברגע הראשון הדבר נראה נחמד, בהמשך מבינים כי יונים ממש בפתח החלון שלכם פוגעות באיכות החיים. הן גורמות לרעש, לכלוך ובלגן, הלשלשת החומצית שלהן פוגעת במתכות, מלכלכת וגם מהווה מקום להתפתחות חיידקים או פטריות. הכינים או הפרעושים שמתחבאים בין נוצות היונה קולטים את הפוטנציאל שבבגדים, מצעים והספות שלנו ועוברים מן היונה אל רחבי הבית. לכן, הרחקת יונים בראשון לציון ובאזור המרכז במיוחד הפכה לנושא בוער אשר רבים מחפשים לו פתרון. היום ישנן שיטות שונות להרחיק היונים, חלקן פועלות לזמן מסויים, אך רובן אינן יעילות לטווח ארוך. המוצר שהוכיח עצמו בתחום הוא שוקטייפ- הסרט השקוף שגורם ליונה לעוף.

חתול, ינשוף או נחש? היונים של היום מתוחכמות

רבים שנמצאים בתחילת הדרך בחיפוש פתרון עבור הרחקת יונים בראשון לציון או במקום אחר מעדיפים להתחיל בעדינות, במתן רמזים מי בעל הבית. דחלילים משמשים שנים להרתעת ציפורים. ניתן לבחור בדחליל שיכול להרתיע יונים כמו ינשוף או עוף דורס אחר, חתול בעל מראה פראי במיוחד או נחש הנראה מפחיד. בתחילה זה יכול לעבוד, אך היונים המתוחכמות של היום מתעשתות מהר ומבינות שזו "עבודה בעיניים". גם השקעה והזזת הדחליל ממקום למקום תעזור למספר ימים נוספים אך לא מעבר. דרך ראשונית אחרת להרחקת היא תליית דיסקים אשר מסנוורים את היונה. שתי השיטות טובות, כאמור, למספר ימים. מעבר לכך היונה מבינה שאין שום גורם מאיים או מתגברת על הסנוור. זה הזמן לעבור לשיטות מתוחכמות יותר…

לפרוש רשתות או להעמיד דוקרנים?

הבודקים שיטות הרחקת יונים בראשון לציון בוודאי יתקלו בשתי שיטות אלה, אך האם השיטות אכן פועלות כפי שהן מבטיחות? לא בהכרח. פרישת רשתות אמנם אינה פוגעת כלל ביונה אלא רק חוסמת עבורה את הגישה לאזור המיועד, אך במקום בו נגמרת הרשת מתחילה האפשרות להקמת הקן. בנוסף, בכדי שרשת תהיה מעוגנת היטב למשטח, היא צריכה להיות מולחמת והתקנתה דורשת עבודה מקצועית שגם מייקרת את העניין. פרישת דוקרנים היא שיטה נפוצה נוספת אך הדוקרן גורם ליונה כאב בעת נחיתתה עליו (גם אם אינו פוצע אותה) ובנוסף אינו מוסיפה ליופי ולאסתטיקה של המקום המיועד. לכן, זה הזמן לבדוק את האמצעי החם ביותר אשר יאפשר הרחקת יונים בראשון לציון בקלות.

שוקטייפ- היונים אומרות שלום מלמעלה

שוקטייפ הוא ערכה חדשה להרחקת היונים המשלבת בין קלות התקנה, מראה ניטרלי שאינו פוגם באסתטיקה של הסביבה, גרימת חוסר נוחות והרתעה ליונה אך במקביל אי פגיעה בה. הערכה כוללת סרט הדבקה שקוף שבתוכו מותקנים שני פסי אלומיניום. הסרט מתחבר לספק כוח המחובר לשקע חשמלי. עם נחיתתה של היונה על הסרט היא חשה בזרם חשמלי קל הגורם לה חוסר נוחות ורתיעה. למרות שמדובר רק בחוסר נוחות ולא מעבר לזה, התחושה מרתיעה אותה מלחזור למקום והאזור מסומן מבחינתה ככזה שלא כדאי לשוב אליו. כך, שוקטייפ מביא אתכם אל המטרה- הרחקת יונים מבלי לפגוע בהן, והפעם- לתמיד.

היונים משתלטות על כל חלקה טובה בבניין? סובלים מרעש, לכלוך ובלגן? צרו איתנו קשר