אזורים

הרחקת יונים באשדוד

יונה עם עלה של זית היא סמל לדבר שאנו כל כך מחכים לו, אך במציאות יונה המגיעה עם ענף בפה ממש אל חלון ביתכם אינה מביאה איתה בשורות טובות. להיפך- זהו סימן שהיא רואה במרפסת הבית, אדן החלון או אזור הכביסה שלכם מקום טוב לקינון, וכאן הצרות מתחילות. היונים מלכלכות את סביבתן בנוצות, חומרי קינון ולשלשת, עלולות להפיץ מחלות באמצעות חיידקים שישנם בלשלשת וגם להפיץ טפילים כמו כינים ופשפשים המסתרים בין נוצותיהן. לכן, הרחקת יונים באשדוד ובכל אזור עירוני אחר מהווה אתגר. ישנן דרכים שונות להתמודדות עם היונים, בכל דרך ישנם יתרונות וחסרונות, אך פיתוח חדשני הנקרא שוקטייפ עונה על הדרישות ומרחיק יונים לטווח ארוך.

בעל מקצוע או עשה זאת בעצמך?

רבים מעדיפים שלא להתמודד לבד עם הרחקת יונים באשדוד ובכלל אלא לקרוא לבעל מקצוע. נכון, בעל מקצוע הוא בעל ידע בתחום, אך עם זאת בעלי מקצוע רבים עושים שימוש בדרכים שהיום כבר אינן מקובלות ואפילו אינן חוקיות כמו פיזור חומר הרעיל ליונים. בעלי מקצוע אחרים בוחרים ללכוד את היונים ולהרחיק אותן אך שיטה זו ידועה כלא יעילה. היונה, כמו ציפורים רבות אחרות, יודעת לשחזר את הדרך למקום ממנו הגיעה וכך למעשה לא נעשה דבר. ישנם בעלי מקצוע אשר מתקינים רשתות, אך האם הייתם רוצים שעל גג הבית או על אדן החלון תהיה פרושה רשת? הרשת בולטת בנוף ופוגעת באסתטיקה. היום ישנן שיטות עשה זאת בעצמך אשר נבדקו ונמצאו כיעילות לטווח ארוך. כך אתם חוסכים לעצמכם את התשלום עבור שירות של בעל מקצוע וגם משיגים תוצאות לטווח ארוך.

לא זה המקום לבניית קן

זה בדיוק מה שצריך לגרום ליונה להרגיש ולהבין כאשר מחפשים דרך להרחקת יונים באשדוד. כאמור, פגיעה ביונים היא אסורה ומצפונם של רבים לא יתן להם לעשות שימוש בדרכים פוגעניות. כל שיש לעשות הוא לתת ליונה להבין שלא זה המקום הטוב ביותר עבורה. ניתן לעשות זאת באמצעות דוקרנים אשר מפריעים ליונה לנחות, באמצעות דחלילים אשר עובדים בעיקר לטווח הקצר וניתן לעשות זאת באמצעות שוקטייפ- ערכה חדשנית להרחקת יונים שתעשה זאת לאורך זמן.

איך עובד שוקטייפ?

ערכת שוקטייפ מורכבת מסרט הדבקה שקוף, כמעט בלתי נראה בתוכו מוטבעים פסי אלומיניום. אל גליל הסרט שאורכו עשרה מ' מצורף גם ספק כוח המתחבר לסרט בצד אחד ואל שקע חשמלי בצד השני. את הסרט מדביקים באזור שסומן על ידי היונים כמקום פוטנציאלי לקינון. ברגע שנוחתת היונה על הסרט, היא "זוכה" לזרם חשמלי קל. הזרם אינו פוגע בה אלא רק גורם לה לתחושה לא נוחה, אך ברמה שמספיקה בכדי להרתיע אותה ולגרום לה להתרחק מהמקום. בניגוד לשיטות אחרות בהן ההרתעה היא קצרת טווח והיונה מתגברת על גורם ההרתעה במהירות, כאן, למרות שהשוק החשמלי הקל אינו פוגע ביונה, הוא משאיר לה זיכרון לא נוח. כעת מבחינת היונה האזור הוא אזור מסומן, אזור שלא כדאי לשוב ולנחות עליו ובוודאי שלא להקים בו קן. שוקטייפ נבדק ונמצא ככלי נוח ויעיל במיוחד להרחקת יונים.

רואים תנועה חשודה של יונים מול החלון? ניסיתם שיטות להפחיד ולהבריח אך ללא הצלחה.? צרו איתנו קשר.